Przejdź do głównej zawartości

"Wychowanie Nigeryjczyka", czyli co wypluł wujek Google

Zainspirowana Waszymi "kffiatkami z wyszukiwarki" postanowiłam zerknąć na statystyki Kąciku z książką i zobaczyć, w jaki sposób ludzie trafiają na mojego bloga. Dzisiaj prezentuję Wam najsmakowitsze kąski, jakie znalazłam. Jedno jest pewne, ludzie nigdy nie przestaną mnie zadziwiać...

1. amatorzy mocnych wrażeń

Wychodzi na to, że moje wpisy są wyjątkowo ekscytujące, ale nie sądziłam, że mogą też zapewnić skok adrenaliny :)

2. cytaty w śniegu robienie anioła

Temat na czasie, właśnie przyszła do nas zima, ale na temat robienia aniołów w śniegu niestety nic mi nie wiadomo - orły a i owszem, bałwana też sklecę, ale nic poza tym...

3. mozaiki arabskie

Gdzie? Jak? Skąd?

4. dziewczyna z gazem pieprzowym

To raczej nie ja, gazu nie posiadam...

5. portrety sów

Hm, pierwszy obraz, jaki nasunął mi się na myśl, to puszczyk pozujący do obrazu, ale to chyba zbyt abstrakcyjna wizja.

6. szlachta szwedzka herb eron

Yyy...

7. Co mnie zainteresowało w siostrze?

Cóż, tego nie wiem. Siostry też nie mam...

8. Szablony duchów

Temat z okolic Halloween, ale jak to się ma do moich wpisów, do tej pory nie wiem.

Teraz moje dwa ulubione:

 9. Mentalność i wychowanie Nigeryjczyka

Żeby nie było - nie chowam w domu żadnego mieszkańca Nigerii i nic nie wiem na ten temat!

10. Ognista biedronka

Ach te biedronki, zaiste mogą dać popalić :)


A tak w ogóle to właśnie walczę z paskudnym przeziębieniem i leżę plackiem w łóżku. Dlatego też przepraszam za opieszałość w odpisywaniu na komentarze i czytaniu Waszych postów na blogach. Nadrobię zaległości, gdy tylko wrócę do formy :)

Popularne posty z tego bloga

TOP 10: powieści Stephena Kinga

Wrzesień okrzyknęłam samozwańczo miesiącem Stephena Kinga, dlatego warto podsumować jego koniec zestawieniem najlepszych powieści Mistrza. A konkretnie, najlepszych w moim prywatnym rankingu. Ich kolejność jest bardzo umowna, bo uwielbiam wszystkie, a pewna jestem tylko pierwszej trójki, reszta mogłaby stanąć obok siebie na czwartym miejscu na podium.
1. "To" (moja recenzja)

Jedna z pierwszych powieści Kinga, jaką czytałam. Zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że nawet po latach nie czułam się komfortowo w towarzystwie klaunów, a już z pewnością nikt nie przekonałby mnie, że są zabawni i nieszkodliwi... Odświeżałam ją kilka miesięcy temu i mimo upływu lat, nadal zdała egzamin z przyprawiania o gęsią skórkę.

Top 10 najlepszych horrorów

31 października to dobry dzień, by sięgnąć po dobry horror. Do wieczora pozostało jeszcze kilkanaście godzin, macie więc czas na skombinowanie odpowiedniej książki. Po co warto sięgnąć?
Właściwie to mogłabym ułożyć cały ranking składający się z powieści Stephena Kinga. Jednak aby nie być monotematycznym, starałam się wybrać książki różnych autorów i w różnych klimatach. Łączy je jedno - groza i gwarantowane ciary na plecach podczas lektury.

Top 10 książek na Boże Narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to idealny czas, by nieco zwolnić i zatopić się w przyjemną lekturę. Warto też odpowiednim jej wyborem wprawić się w świąteczny nastrój już wcześniej. Dzisiaj przygotowałam dla Was zestawienie książek, których akcja ściśle wiąże się ze Świętami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Na początek nieco tradycyjnie i nostalgicznie:
1. "Opowieści wigilijne" Charles Dickens 

Chyba nie ma osoby, która nie znałaby opowieści o Scrooge'u, którego w wigilijną noc nawiedziły cztery duchy, by wskazać mu nową ścieżkę w życiu. Nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazało się niedawno nowe tłumaczenie tej opowieści, zawierające drugą historię autora, również utrzymaną w klimacie bożonarodzeniowym zatytułowaną "Nawiedzony". Właśnie się nią zaczytuję, wrażenia z lektury za kilka dni.

"100 książek, które trzeba przeczytać" według BBC

Ranking "100 książek, które trzeba przeczytać" stworzony przez BBC pojawiał się już na wielu blogach, a dzisiaj gości także u mnie. Nie jest to lista idealna, już na pierwszy rzut oka można zauważyć, że znaczną część umieszczonych na niej pozycji to książki brytyjskich autorów, zdecydowanie zaś brak na nich wielu znaczących książek pisarzy z innych państw. Nie brak też tu dziwnych wpadek, np. umieszczenia "Opowieści z Narnii" oraz  "Lwa, czarownicy i starej szafy" w oddzielnych punktach. Podobnie sytuacja wygląda z dziełami zebranymi Szekspira oraz "Hamletem" umieszczonym oddzielnie. 
Niemniej jednak postanowiłam sprawdzić, ile to zacnych książek jest już za mną (są one wytłuszczone) i... wynik wypada słabiutko... Jedynie 34 pozycje. Pociesza mnie fakt, że co najmniej drugie tyle znam z ekranizacji bądź fragmentów. Listę będę na bieżąco aktualizować, mam nadzieję, że za kilka miesięcy będzie już wyglądała o niebo lepiej :) A jak wyglądają Wasze w…

"To" Stephen King

Czy się unoszą? O tak. One pławią się w powietrzu.
W moje ręce ponownie trafiła książka Stephena Kinga, która swego czasu zrobiła na mnie tak ogromne wrażenie, że mimo upływu kolejnych lat niektóre sceny nadal tak żywo były wyryte w mojej pamięci, że mimo zagłębiania się w kolejne w powieści grozy i horrory, „To” niewzruszenie tkwiło na szczycie mojej prywatnej listy tych najlepszych. I po której nigdy nie potrafiłam już z ufnością spojrzeć na żadnego klauna.
W monstrualnych rozmiarów opowieści King przenosi nas do Derry, podobnego do tysięcy innych prowincjonalnych amerykańskich mieścin. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Z nieznanych przyczyn przestępczość jest tu większa, ludzie bardziej brutalni i bezwzględni, a co dwadzieścia kilka lat dochodzi do eskalacji przemocy i w niewyjaśnionych okolicznościach giną dzieci.