Konkurs wiosenny

Już za kilka dni początek kalendarzowej wiosny, więc aby przyjemniej czekało nam się na cieplejsze dni, przygotowałam dla Was konkurs. To jedna okazja, a druga (ta nieco ważniejsza) to fakt, że liczba osób "lubiących" profil Kącika z książką na FB osiągnęła już 250. Dziękuję Wam! 

Tym razem, ze względu na nagrody, będzie to konkurs skierowany przede wszystkim do młodych czytelników oraz ich rodziców. A co można wygrać? 

Książki są nowiutkie, nieczytane i z pewnością spodobają się młodym miłośnikom przygód i zagadek kryminalnych. Nie martwcie się też tym, że to kolejne tomy serii - są one na tyle niezależne pod względem fabularnym, że bez problemu można je przeczytać nawet bez znajomości poprzednich części.

Regulamin konkursu:
1. Organizatorem konkursu jest autorka bloga Kącik z książką.
2. Konkurs trwa od 18 do 31 marca 2013 włącznie.
3. Sponsorem nagrody (książek: "Skradziony obraz" oraz "Zagadka Diamentowe Doliny") jest Wydawnictwo Zielona Sowa
4. Wyniki zostaną ogłoszone na blogu Kącik z książką w ciągu trzech dni od zakończenia konkursu.
5. Zwycięzcy są zobowiązani wysłać maila z danymi adresowymi na adres kacikzksiazka@gmail.com w ciągu tygodnia od dnia ogłoszenia wyników. Po tym terminie nastąpi wybór nowych zwycięzców.
6. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
7. Aby wziąć udział w konkursie należy: 
  • W komentarzu pod tym postem udzielić odpowiedzi na pytanie konkursowe: "Jaką książkę lub cykl książkowy dla młodzieży cenię sobie najbardziej i dlaczego?"
  • Podać tytuł książki-nagrody, którą chcielibyście wygrać
  • Osoby nie posiadające konta na Bloggerze zobowiązane są do pozostawienia w komentarzu adresu e-mail w celu weryfikacji zwycięzcy.
8. Zwycięzcami zostaną autorzy wypowiedzi , które najbardziej mnie zainteresują. Decyzja o ogłoszeniu zwycięzcy jest subiektywna i nieodwołalna.

Byłoby także miło, gdybyście podzielili się na swoich blogach informacją o konkursie zamieszczając na nich powyższy skromny baner podlinkowany do tego posta. Udostępnianie informacji na Waszych tablicach FB też by nie było złe :)

Komentarze

  1. Banerek oczywiście zamieszczam na blogu - ja mogę tylko dodać, że Kroniki Archeo to rzeczywiście niesamowity cykl i naprawdę warto powalczyć o nagrodę:)
    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, bo wiele świetnych książek przeczytałam i nie mogę powiedzieć która najbardziej mi się spodobała. A co do nagród to z pewnością zagarnęłabym Kroniki Archeo. Od dawna mi się marzą :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie tak łatwo jest poznać i zrozumieć świat mając zaledwie pięć lat. Czasem nawet mama nie potrafi zrozumiale czegoś wytłumaczyć: na przykład jak widzą niewidomi, dlaczego się jąkamy, czy się bać czy też śmiać.
    Na szczęście mądra mama potrafi znaleźć odpowiednią książkę i taką według mnie jest „JESTEŚMY WYJĄTKOWI. Bajki, które pomagają dzieciom zrozumieć chorych rówieśników” Paoli Viezzer.
    Ta książeczka od pewnego czasu pomaga mamie i córce poznawać ludzi, którzy nie z własnej winy zachowują się lub wyglądają odmiennie.
    Polecam

    "Skradziony obraz" Pierdomenico Baccalario, Alessandro Gatti

    OdpowiedzUsuń
  4. Moje ulubione książki to seria o Harry'm Potterze. Towarzyszyła mi przez wiele lat dzieciństwa, w wakacje i gdy nie miałam jeszcze swojego komputera. Cudowny świat w powieści naprawdę mocno wciągnął mnie i fajnie było dorastać razem z bohaterami..

    „Kroniki Archeo. Zagadka Diamentowej Doliny” - tą książkę bym sobie życzyła, a mój adres e-mail to soneczka@poczta.onet.pl

    Pozdrawiam !

    OdpowiedzUsuń
  5. Czytałem wiele książek dla młodzieży, począwszy od Harrego Pottera, a na Zmierzchu kończąc, ale zdecydowanie najbardziej cenię sobie cykl "Pan Samochodzik" Zbigniewa Nienackiego. To książki mojego dzieciństwa, które przede mną czytali również moi rodzice i myślę, że również przyszłe pokolenia znajdą w tych pozycjach coś dla siebie. Teraz wszędzie pełno wampirów, zombiaków i innych dziwów, które zachęcają do zakupu coraz to nowych powieści młodzieżowych. W książkach Nienackiego może takich atrakcji nie uświadczymy, ale fabuła, bohaterowie, tempo akcji i ogólny kunszt pisarski sprawiają, że do opowieści o panu Samochodziku (które to mają już pół wieku!) nie umywa się żadna z niedawno wydanych książek.

    Staram się o książkę: "Skradziony obraz" Pierdomenico Baccalario, Alessandro Gatti

    Pozdrawiam, Piotr
    derufin90@gmail.com

    OdpowiedzUsuń
  6. Najbardziej spodobała mi się dotąd seria skierowana zarówno dla dzieci jak i młodzieży - "Złodziej Magii". Pomimo pierwszego wrażenia iż będzie to zwyczajna nieco dziecinna opowieść, to jednak każda z tych książek niosła ze sobą mnóstwo przygód. Każda stronica odkrywała nowe tajemnice, ujawniała sekrety ich bohaterów i mroczne cienie miasteczka. Prosty złodziejaszek szybko stał się moim ulubieńcem, a treść książki była niezwykle wciągająca i lekka, czytało się ją piorunem:) Świetnie się przy tej serii bawiłem i ani na chwilę nie czułem w niej nudy, po prostu relaks dla wyobraźni:)

    „Kroniki Archeo. Zagadka Diamentowej Doliny”
    rafaelloo29@o2.pl

    OdpowiedzUsuń
  7. Cykl dla młodzieży, który czytałam już wiele razy i do którego zawsze wracam, to "Jeżycjada" Małgorzaty Musierwicz. Nie są to książki fantasy, nie opowiadają o wielkiej romantycznej miłości. "Jeżycjada" to cykl przedstawiający życie, zwykle życie. Nie ma wielkich willi, jest kamienica. Kobiety nie wyglądają jak modelki, a mężczyźni w niczym nie przypominają Edwarda ze "Zmierzchu". To właśnie dlatego książki Małgorzaty Musierowicz tak lubię. Pokazują, że życie jest piękne w swej nieidealności i prostocie. Nauczyły mnie, że każda, nawet z pozoru zwykła chwila jest piękna.

    "Skradziony obraz" Pierdomenico Baccalario, Alessandro Gatti

    Dodaję informację na blogu o konkursie:)

    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  8. Książki Krystyny Siesickiej jak np.,,Jezioro osobliwości", wychowały wiele pokoleń, bo są "wiecznie młode" i aktualne. Klasyka, piękny język, ukazują skomplikowane życie młodych ludzi, ich uczucia i emocje. Postanowiłam, że będę co jakiś czas wracać do książek, które towarzyszyły mi w okresie dojrzewania. Jestem ciekawa jak na nie spojrzę trochę starszymi oczami.
    Myślę, że to może być bardzo ciekawa podróż!

    Mój cel to: „Kroniki Archeo. Zagadka Diamentowej Doliny”
    kodle@gazeta.pl

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuje za przywołanie wspomnień.
      Do teraz pamiętam jak z wypiekami na twarzy czytałam ją ukradkiem, przy latarce, schowane pod kołdrą. To prawda, wpłynęła na wiele osób. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach - komputeryzacji, wampirów, i innych rzeczy stała się zapomniana. A szkoda...

      Usuń
  9. Hmm...Myślę, że to można zaliczyć do literatury młodzieżowej- "Kubuś Puchatek". Jedna z najmądrzejszych książek jakie kiedykolwiek powstały, towarzyszy mi od niepamiętnych czasów, miała wpływ na mą osobowość, ostatnio jej szczególny egzemplarz został mi darowany przez najbliższą sercu osobę... Cóż, poprostu kocham Misie o Bardzo Małym Rozumku, zawsze umilały mi życie.
    Ja mogę powiedzieć szczerze, że teraz Kubuś podoba mi się jeszcze bardziej niż, powiedzmy, dziesięć lat temu. Pewnie to dlatego właśnie, że gdy go czytam budzi się we mnie to skryte już po części dziecko i mam świadomość, że zupełne wydoroślenie mi nie grozi. No i nie sposób nie mieć uśmiechu na twarzy, gdy się człowiek dowiaduje co Tygrysy lubią jeść na śniadanie.
    „Kroniki Archeo. Zagadka Diamentowej Doliny”
    malcwi92@wp.pl

    OdpowiedzUsuń
  10. Harry Potter=(motywacja +wiedza) x wysiłek +wytrwałość do kwadratu = SUKCES

    mika19@poczta.onet.pl

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz